Avatar uživatele
Moto-vidlo

Čtřlístek

Najduli čtřlístek, možná mi přinese spíš štěstí, když jej nechám růst než když ho vyrvu přírodě. Hlavní je ho najít ne i utrhnout…je to tak??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5368 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LuciJe

Čtyřlístek je v podstatě považován za štěstí přinášející amulet, takže pouze nalezení nestačí 🙂 Je skutečně potřeba ho utrhnout a uschovat.

Podle např. irských pověr jej lze použít i k nalákání víl, například tak, že se z něj vyrobí olej nebo se přidá do magických směsí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Nejlépe i utrhnou, usušit a schovat pro štěstí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lencis

Čistě můj názor:
Pověra je pověra… pokud budeš mít dobrý pocit z toho, že si nevyrvala kus přírody, ale nechala ji tak jak je… jsi v jádru velmi citlivá a empatická bytost. Štěstí hledej uvnitř sebe a ne v talismanech 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

No, já Vám nevím, ale moje babička, celkem zběhlá v pověrách mě vždycky nabádala, abych nalezený čtyřlístek utrhla.
Ale je to pověra, že, z čehož soudím, že je to v podstatě jedno, protože list jetele ještě nikomu žádné závratné štěstí nepřinesl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beki

jen darovaný čtyřlístek přinese štěstí… tak jsme to slyšela já

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LejdyTerr

Čtyřlístek se kdysi objevoval velmi zřídka, proto byl považován za vyjímečný měl přinášte štěstí…Já jsem například minulý týden našla tři, ale ani jeden jsem neutrhla a to proto že na pověry nevěřím:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek