Moto-vidlo

Čtřlístek

Najduli čtřlístek, možná mi přinese spíš štěstí, když jej nechám růst než když ho vyrvu přírodě. Hlavní je ho najít ne i utrhnout…je to tak??

Nejlepší odpověď
LuciJe

Čtyřlístek je v podstatě považován za štěstí přinášející amulet, takže pouze nalezení nestačí 🙂 Je skutečně potřeba ho utrhnout a uschovat.

Podle např. irských pověr jej lze použít i k nalákání víl, například tak, že se z něj vyrobí olej nebo se přidá do magických směsí.

Další odpovědi
Dandi

Nejlépe i utrhnou, usušit a schovat pro štěstí.

Lencis

Čistě můj názor:
Pověra je pověra… pokud budeš mít dobrý pocit z toho, že si nevyrvala kus přírody, ale nechala ji tak jak je… jsi v jádru velmi citlivá a empatická bytost. Štěstí hledej uvnitř sebe a ne v talismanech 😉

Nuk nuk

No, já Vám nevím, ale moje babička, celkem zběhlá v pověrách mě vždycky nabádala, abych nalezený čtyřlístek utrhla.
Ale je to pověra, že, z čehož soudím, že je to v podstatě jedno, protože list jetele ještě nikomu žádné závratné štěstí nepřinesl.

beki

jen darovaný čtyřlístek přinese štěstí… tak jsme to slyšela já

LejdyTerr

Čtyřlístek se kdysi objevoval velmi zřídka, proto byl považován za vyjímečný měl přinášte štěstí…Já jsem například minulý týden našla tři, ale ani jeden jsem neutrhla a to proto že na pověry nevěřím:-)