amonym

Ctrl + klepnutí nejde

Zdravím. Při výběru(„Ctrl+klep­nutí“) z obsahu v dokumentu , který jsem vytvořil podle návodu z nadpisů jednotlivých odstavců (20) a fungoval, mi nejde vybrat odstavec. Objeví se zpráva:„Operace byla zrušena z důvodu omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému“. Nemám tušení, co jsem vyrušil. Mám PC doma, nainstalován je Office 2007 ve Vistě. Podle rady z nápovědy jsem:

  • v F8 spustil „Poslední známá funkční konfigurace“ – nic
  • obnovil systém na dřívější bod obnovy-nic.
  • obnovil systém z instalačního CD-nic.
  • v registru hledal doporučený klíč HKEY_Local_Machi­ne\Software\Clas­ses\htmlfile\she­ll\open\command Našel, ale co s ním? Další rada bylo překopírovat ho z jiného PC – nemám jiný. Tento problém řeším už týdny. Jestli je to, co mám za problém, z toho co jsem napsal k pochopení, prosím poraďte nebo odkažte, kam se mám obrátit. Díky moc.

Doplňuji:
Problém je v tom, že nejde hypertextový odkaz. Při najetí kursoru na modré a podtržené slovo se změní na ručičku a při kliknutí na něj se zobrazí výše uvedená zpráva. Nefunguje jen ve Wordu

Odpovědi
HOMER

Možná jsem jen běžný uživatel,ale myslím že z toho co jsi napsal opravdu není poznat jaký máš problém..

GangstaHelper

Možná se jedná o bezpečnostní omezení, které Vám davá Váš antivirus, nebo obdobný bezpečnostní systém.

Pokud potřebujete znát adresu toho odkazu (třeba internetovou), tak na něj klikněte pravým a zvolte Upravit hypertextový odkaz. Pokud odkaz odkazuje na místo v dokumentu, holt jej budete muset najít sám. Pokud je to úkol třeba do školy, tak v jiných počítačích by to mělo fungovat, pokud tam také nemají toto omezení.

Jinak takovéto zásady zabezbečení se neupravují v registru, ale pomocí Editoru zásad zabezbečení, a je možné, že ve standardním systému ani nebude (pokud to není třeba Server).

To nevím, protože v přeházené Vistě a Vista Officu (Office 07) se vůbec nevyznám.

Jste doma, nejste třeba ve škole / kavárně atd?.

amonym

PC mám doma. Jsem jen uživatel, ne moc počítačově znalý, proto otázka: Kde najdu „Editor zásad zabezpečení“ a jak nastavit?

amonym

PS. Koukám, že jsem se dostal někam jinam.