lukas.zmizik

čtete si pravidla každého webu, na který vlezete?

nebo dokonce pátráte po nějakých pravidlech, než se pustíte do samotného čtení/psaní/dis­kuze, pokud na vás ty pravidla nevyskočí hned na titulní stránce?

anebo, když už se ta hláška s pravidlama objeví, pouze klasicky zaškrtnete okýnko, že s tým souhlasíte a jdete dál?

já si třeba ty pravidla někdy čtu a taky sem zjistil, že si je jednotlivé weby mezi sebou kradou, protože se nikomu nechce vymýšlet něco, co už tak pěkně napsal někdo jiný a to v těch pravidlech dokonce byl bod, který jakékoli kopírování z webu samotného zakazuje…a vidíte přesto si autor toho webu ukradl a zkopíroval aj samotné pravidla:) nehledě nato, že mám kolikrát pocit, že si je nepřečetl ani sám autor toho webu…

Nejlepší odpověď
anonym

Nečtu pravidla každého webu, kam „vlezu“ – ale čtu si pravidla, pokud se registruju…
😉
Naštěstí se moc často neregistruju…
😉

Další odpovědi
Big Bad Wolf

Nečtu žádná pravidla ani při registraci a rovnou zaškrtnu okýnko, že s nimi souhlasím.

badisko

Pri registraci ano u programu take …je to prece jen smlouva a ta jako takova by se mela precist …none :D co kdyby tam bylo neco co me muze poskodit ?…
tak napriklad nejzdamejsi pravidlo na facebooku vse co tam vlozis ..text.. video ..fotky ..se stavaji majetkem facebooku a tens nimy muze nakladat dle libosti …
vis jak tim ze ctes smlouvy si chranis svou zadnici …

ivzez

Nečtu pravidla webů, které navštívím jednorázově
(např. z vyhledávače).

Čtu pravidla všech webů, na kterých se registruji
a všech webů, které používám delší dobu.
Nejsou-li pravidla hned na úvodní stránce, vyhledám si je.

I já mám pocit, že od sebe autoři podmínek opisují,
ale nešla jsem tak daleko, abych zkoumala,
kdo od koho opisoval (která pravidla jsou starší).

Je zajímavé, že někteří autoři svá pravidla opravdu nečtou
(jinak by v nich nebylo tolik pravopisných chyb),
a že někteří autoři porušují některé zákony (nejčastěji ZOOÚ).

Tam, kde se s porušováním ZOOÚ setkám hned v podmínkách,
používám pro registraci „spamový e-mail“, z něhož registraci potvrdím,
a hned další den ráno zruším vynucený souhlas se „zasíláním informací“
a zakážu poskytování mých údajů třetím stranám.

Zabere to sice trochu času navíc, ale pak mám méně
starostí či práce se spamem.