Rejkjavik

Čtete rádi komiksy (např. Batmana nebo Spidermana)? Myslíte si, že je to dětská záležitost?

Odpovědi
lota

Nečtu, ale chápu, že to může bavit i dospělé. Nepřijde mi to ani dětinské, každý má svůj styl a komiksy mívají styl dobrý.

sassan

1-Komiksy nerovná se superhrdinové i když většina lidí si pod tím asi vybaví hlavně tohle.(Ne že bych měl něco proti superhrdinskému komiksu).

2-Ptát se jestli je to dětská záležitost je naprosto stejné jako se ptát na totéž u filmu či knih.Příjdou ti snad všechny filmy a knihy pro děti jenom proto že existují i filmy a knížky určené dětem?Bohužel většina české veřejnosti podle takhle absurdní analogie o komiksu pořád smýšlí ale může tak činit jenom někdo kdo o tom ví bez prominutí kulový.Situace se však i u nás pozvolna mění k lepšímu.Já jsem jeden z těch co se tu s komiksy zabýval už v dávné době kdy se v myšlení běžného českého člověka kreslené rovnalo dětské.Ale dokonce i sci-fi bylo u nás v podstatě vysmívaným žánrem kdysi.

3-Komiksové médium může vyprávět absolutně cokoliv stejně jako knihy a film a taky že to ve vyspělejším světě už dávno dělají.Například Komiks Watchmen svého času vyhrál nejprestižnější cenu udělovanou za psaní sci-fi literatury ale od té doby jsou pravidla upravena tak aby se nemohlo znovu stát že cenu vyhraje příběh zpracovaný jako komiks.

4-Superhrdinských komiksů existuje nepřeberné množství v nepřeberných žánrech a cílových věkových skupinách.Klasický superhrdinský komiks je primárně určen lidem středoškolského věku ale existují i mutace pro různé věkové skupiny.Dokonce i u nás vychází Klasický Spiderman určený pro teenagery (což neznamená že by to nemohlo být příjemné čtivo i pro starší)ale také Britská mutace určená malím dětem.Takovéhle rozdíly ale běžnému člověku v česku zcela unikají a tak háže vše do jednoho pytle.

Krom toho existuje samozřejmě mnoho ještě dospěleji směřovaných sérií.A mnoho z nich píšou špičkový scénaristé které můžete znát ze seriálů a filmů nejvyší ligy aniž byste věděli že dělají také komiksy.Mnoho lidí by asi také bylo překvapeno kolik filmů považovaných za "vážné"je ve skutečnosti adaptací komiksu.Samozřejmě že existují i vážné komiksy o velmi vážných věcech ale to už se opakuji.-)

ke4n

Ne není, skvělý komix je třeba Walking Dead!

Luciet

Můj přítel miluje komixy. Posledně měl velkou radost, když jsem mu pořídila novou komixovou knihu Batmana; sám je dokonce vytváří.
Pokud nečtete vyloženě dětské příběhy, nepřipadá mi to tak.