Pokročilý

Čtete rádi komiksy (např. Batmana nebo Spidermana)? Myslíte si, že je to dětská záležitost?

Odpovědi:

Pokročilý

Nečtu, ale chápu, že to může bavit i dospělé. Nepřijde mi to ani dětinské, každý má svůj styl a komiksy mívají styl dobrý.

Pokročilý

1-Komiksy nerovná se superhrdinové i když většina lidí si pod tím asi vybaví hlavně tohle.(Ne že bych měl něco proti superhrdinskému komiksu).

2-Ptát se jestli je to dětská záležitost je naprosto stejné jako se ptát na totéž u filmu či knih.Příjdou ti snad všechny filmy a knihy pro děti jenom proto že existují i filmy a knížky určené dětem?Bohužel většina české veřejnosti podle takhle absurdní analogie o komiksu pořád smýšlí ale může tak činit jenom někdo kdo o tom ví bez prominutí kulový.Situace se však i u nás pozvolna mění k lepšímu.Já jsem jeden z těch co se tu s komiksy zabýval už v dávné době kdy se v myšlení běžného českého člověka kreslené rovnalo dětské.Ale dokonce i sci-fi bylo u nás v podstatě vysmívaným žánrem kdysi.

3-Komiksové médium může vyprávět absolutně cokoliv stejně jako knihy a film a taky že to ve vyspělejším světě už dávno dělají.Například Komiks Watchmen svého času vyhrál nejprestižnější cenu udělovanou za psaní sci-fi literatury ale od té doby jsou pravidla upravena tak aby se nemohlo znovu stát že cenu vyhraje příběh zpracovaný jako komiks.

4-Superhrdinských komiksů existuje nepřeberné množství v nepřeberných žánrech a cílových věkových skupinách.Klasický superhrdinský komiks je primárně určen lidem středoškolského věku ale existují i mutace pro různé věkové skupiny.Dokonce i u nás vychází Klasický Spiderman určený pro teenagery (což neznamená že by to nemohlo být příjemné čtivo i pro starší)ale také Britská mutace určená malím dětem.Takovéhle rozdíly ale běžnému člověku v česku zcela unikají a tak háže vše do jednoho pytle.

Krom toho existuje samozřejmě mnoho ještě dospěleji směřovaných sérií.A mnoho z nich píšou špičkový scénaristé které můžete znát ze seriálů a filmů nejvyší ligy aniž byste věděli že dělají také komiksy.Mnoho lidí by asi také bylo překvapeno kolik filmů považovaných za "vážné"je ve skutečnosti adaptací komiksu.Samozřejmě že existují i vážné komiksy o velmi vážných věcech ale to už se opakuji.-)

Pokročilý

Ne není, skvělý komix je třeba Walking Dead!

Pokročilý

Můj přítel miluje komixy. Posledně měl velkou radost, když jsem mu pořídila novou komixovou knihu Batmana; sám je dokonce vytváří.
Pokud nečtete vyloženě dětské příběhy, nepřipadá mi to tak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.