Damiana

Čtete návody k použití?

A zdají se vám dost srozumitelné?
Osobně se přiznám, že mi jdou návody na nervy. Vytáhnu „něco“ z krabice a šup s tím do elektriky nebo nějak něco pospojovat – jak se mi to zdá správné (a hezké). 🙂 Je pravda, že často dopadnu jak „mistr“ v odkazu…

A co vy? Řežete také na první dobrou? Jste také tak „geniální“ a hledáte v návodu pouze tehdy, když „TO nějak nefunguje“?

http://www.you­tube.com/watch?v=CZGU­Uh2oJyM&featu­re=youtube_gda­ta_player

Nejlepší odpověď
Drap

Když už selžou všechny pokusy jak uvést danou věc či zařízení v činost a stále nepracuje tak, jak se od ní očekává, tak je moudré přečíst návod. Někdy to i dokonce omůže.
Doplňuji:
mělo být pomůže.

Další odpovědi
mosoj

Ano čtu a čerpám z nich moudra typu zasuňte šňůru do zásuvky a zapněte přístroj. Pozor! zásuvka musí být pod napětím a pod.

Mimochodem technická úroveň překladatele je někdy bezbřehá. Chudák vždyť ani neví co píše.

venkovan

Čtu.
Od té doby co jsem se oženil a předtím nepřečetl návod jak používat manželku. Tehdy jsem si myslel, že to nic složitého není a nedal na rady starších.
Takže dnes si přečtu i návod jak použít pohanku či mlého v krabici.

anonym

Návod k použití si přečtu, ale spíše se řídím vlastní hlavou. Někdy se mi zdají návody až příliš odborné a nemohu je pochopit.

tom004

Přečtu každý detailně,ale až v okamžiku kdy zjistím,že „mí rádcové“ v hlavě selhali. Pravda ale je,že některé návody,hlavně ty „perfektní“ překlady z cizích jazyků,je lepší nepoužít.Jistější je použít telefon a zeptat se někoho kdo ví.Jenom tak má šanci přístroj na další bezchybný provoz.

anonym

Jak kdy. U jednodušších přístrojů předpokládám, že mají i jednodušší možnost použití. U složitějších čtu.
Někdy jsou návody opravdu zralé pro detektivní kancelář a když se jimi člověk bezezbytku řídí, tak to je nakonec hotová pohroma. Takže někdy to chce i kus logického myšlení, aby to opravdu fungovalo.

anonym

Já čtu návody ráda .Zvlášť od té doby,kdy jsem si před 25 lety nechala připašovat barvu na textil z kapitalistického Německa a v návodu mě pobavil důrazný pokyn,že mám míchat vzniklý roztok zleva doprava ve směru hodinových ručiček…:D

briketka10

návody čtu, ale při zakoupení satelitu nevěděl ani vedoucí prodejny z Okaye, který přijel ke mě domů, když jsem chtěla nahrávat na DVD rekordér podle jeho nakresleného náčrtku – předtím byla u mě jiná firma a já zaplatila poměrně tučnou částku za to, že se mi tu vrtala s těma kabelama přehazovala sem, tam a různé zbytečné kabely, rozbočovače, slučovače, scarty, ležej mi ve skříňce, nakonec z těch pracantů vylezlo, že je to Videem a kdoví čím ještě !!
tak tedy byl u mě ten vedoucí z Okaye nastavoval ten satelit.přijímač v menu zkoušel možné a nemožné v DVD rekordéru taky jako tovární nastavení apod. chtěl stovku na benzín odjel, nezapojil a že to nejde !!

po týdnu jsem si koupila jiný scarty, ta firma mi prodala nevhodný a hned mi to
fungovalo :D
jinak jednoduchý návody moc nečtu..
ale sestře přivezli kuchyňskou linku celou dohromady, takže velký poličky dohromady, stejně tak prostřední a nakonec malé..
to by dala dokupy jen ona a vážně dala, ale trvalo jí to, jak jde o skladnost zboží..
no tady by se te návod moc hodil :)

anonym

Návod????. Copak jsem nějaký lama, abych to četl?
Tenhle kabel přijde určitě sem, ten druhý zapneme tady. Tenhle není potřeba. No a teď to spustíme. Co to? Že by chybka? No jasně, ten třetí kabel má být místo toho prvního. Jak jsem to mohl přehlédnout???
Zase nic? No tak dobře, já se tam tedy mrknu, ale jenom jedním okem.
Jo, takhle jste to mysleli? Tak ať je tedy po vašem, já se s vámi hádat nebudu. Cvak. No, a běží to. To bylo ale keců.
Stejně si myslím, že to moje řešení bylo daleko lepší, ale vy jste ho ještě nedorostli. Holt si na tu Nobelovku ještě chvíli počkám.
Doplňuji:
Venkovane, měl jsi na mysli tohle?
http://www.jo­kes.jannemec.com/txts­.php?id=17

suaeda

Také spíše patřím do skupiny, která nejprve zkouší zda to zvládne bez nápovědy. A když to nejde, tak si vezmu papír, v současnosti spíše silnou knihu, kde je většinou nesrozumitelně v deseti jazycích stroze vysvětleno „jak na to“. Pokud i to nejde tak už zbývají pouze názory spotřebitelů na internetu – ty již většinou pomůžou.

Kohut57

Čtu je velmi málo a i se mi stalo, že jsem něco zničil dříve, než jsem to stačil použít. Ovšem manželka ta už z tvaru a barvy ví, co a jak.
Doplňuji:
Co návod? Jeden přístroj měl i ukázkové DVD, jak na to. Prý pro blbé Američany.Tak jsme ho nepustily, a ejhle, nepovedlo se.

led

Návod, posledný zúfalý pokus, sprevádzkovania novinky.
Ale, priznám sebakriticky, vytáčam predavačov (-čky) hlavne v megahyperob­chodoch, pokiaľ mi nevedia zodpovedať pár otázok, pýtam si návod, aby som sa dozvedela, čo to vlastne predávajú. Ak sa im podarí návod nájsť (niekedy), potom už doma nemusím návod čítať a som ´tá múdra, čo všetko vie´ :)

RyuzakiKate

K narozeninám jsem byla obdarována foťákem, předpokládala jsem, že u toho najdu podrobný návod jak s ním zacházet, ale knížečky byly tištěny pouze v němčině, francouzštině nebo norštině, si pak vyber… Jinak je jen přejíždím pohledem nebo prohlížím obrázky :P

anonym

Štvou mne lidé, kteří mne otravují s problémy na PC, ale tady návod neexistuje. Tvrdě omlátím lidem návod na mobil o hlavu. Jejich dotazy by nemusely být, pokud si přečtou návod,

pizlicka

nectu navody,desne zurim,ze nemuzu prijit,jak ta vec funguje,ale rikam si-naco budu cist navod,kdyz bych to stejne nepochopila:-) ma hlava ví pree vse nejlip:-)

honza19hk

ne jen když nevím jak na to ,ale u většiny věcí jsem si poradil i bez čtení návodu.Stačí používat mozek.pravda je že když jsem koupil pařezovou frézu tak jsem si ten návod musel přečíst jelikož mi nešlo zapnout pojezd.A to i přes to že vím jak se s ní zachází.
http://www.you­tube.com/watch?v=n7XoZ8B­KXrE

jwood

Návody čtu,až když něco nefunguje 🙂. Jinak jsem se naučil už hodně jazyků (italský auto,německá lednice,francouzká televize…) a opravdu jsou ty návody spíše pro zasmání.