Weroniq

čtete etikety na potravinách?

sledujete třeba obsah masa v masných výrobcích nebo různá Ečka, zahušťovadla, konzervanty, stabilizátory chuti.. často se až divím, co všechno do těch potravin namelou a ani těm slovům nerozumím, nevím co škodí a co je přírodní látka třeba pro zvýraznění chuti nebo barvy

Nejlepší odpověď
anonym

Od jisté doby sleduji prioritně datum spotřeby a doporučuji všem.
Při dnešní etice se nevyplácí důvěřovat a je snadné se nechat napálit.
Ostatní složení si ověřuji před nákupem ze seriózních zdrojů a jak uvádí briketka, pofidérní prostě nekupuji.

Další odpovědi
Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/divate-se-co-jite

pusinka50

ČTU. Konzervy zásadně nekupuji, sterilované jenom zelí, okurky a občas rajské, kupuji jen čerstvou zeleninu a ovoce a maso v kuse, mleté koupím 1× za rok, nekupuji ani bílé pečivo, nýbrž celozrnné a tak i chleba. Když si zadáte do vyhledávače „emulgátory“, vyjedou vám linky se seznamem všech éček, které je jaké a jak je (ne)bezpečné pro člověka.
P.S. Ten link je zkopírovaný do wordu a nejde koukám otevřít, takže normálně www.emulgatory.cz

Zdroj: C:\Documents and Settings\Máma\Plocha\JÍ­ME ÉČKA\Nebezpečná Éčka.mht

hanulka11

ano, hlavně sleduj obsah masa, ostatní jsou …nechci být sprostá…je hrůza co dneska je v prodeji …ale dokud to budou zákazníci kupovat bude hůř

briketka10

číst to nemusím, protože to nekupuju..

janek66

Čtu, hlavně u masných výrobků, když je na prvním místě strojně oddělené maso, tak vím že to nemám brát.A hodně u marmelád.Mar­melády všech druhů a většinou z jablek.Taky nebrat.