Mandice23L

Čtení-práce

Dobrý den. Strašně ráda čtu a zajímalo by mě v jakém zaměstnání se to dá využít. Čím víc nápadů, tím líp.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus oslovit třeba nakladatelství – práce korektora by tě mohla zaujmout.

Další odpovědi
led

V každom, kde si treba zvyšovať kvalifikáciu, kde treba získavať nové informácie a beletriu, tú možno čítať aj v hromadnej doprave, prirodzene, nie za volantom.
Prípadne, ako tu už navrhli, práca v novinách, či nejakom knižnom nakladateľstve.
V kultúre, divadle a vo filme, nedoporučujem, tam sa ten text človek dokonca musí aj naučiť :(

MK44

Chápu. Třeba jako to bylo v americkém filmu Den Kondora. Jenže v praxi? Nevím, nevím. Snad i dneska má policie oddělení, které, s povolením st. zástupce, sleduje korespondenci organizovaného zločinu. Tedy i internetovou, smskovou, telefonickou… Jen nevím, jak moc by Vás tohle bavilo. Víc než čtení účetních výkazů?

Snad se přiživovat jako scénáristka. Po důkladném přečtení a pochopení jednoho cizího díla podle něj sepíšete scénář k divadelní hře nebo filmu. Takže čtete jednu knihu a svůj scénář pořád dokola a snažíte se, aby se podle něj dalo hrát. A kolik že se u nás ročně natočí filmů a uvede nových divadelních kusů? Abyste se tím uživila…?

Na světě je to těžký. Za čtení zamilovaných románů nebo detektivek Vám nikdo nezaplatí a nezaplatí. Utěšujte se tím, že v tom americkém filmu zaměstnanci daného oddělení zase nezemřeli sešlostí věkem…

Doplňuji:
Oprava: Film se nejmenuje Den Kondora, nýbrž Tři dny Kondora.

Díky Hamonovi za opravu – viz diskuse.

Hamon

MK44: správně se jmenuje Tři dny Kondora o http://www.csfd­.cz/film/7383-tri-dny-kondora/

arygnoc

korektor/ka.

len neviem, či táto profesie je ešte živá.

prípadne môžete profesionálne predčítať či nahrávať knihy pre slabozrakých/sle­pých.
ale to sa číta nahlas.