cipango

Čtečka elektronických knih s androidem

Ahoj, chtěla bych si pořídit čtečku el. karet a na netu jsem našla pár zajímavých nabídek. Např.: Čtečka Prestigio MultiReader PER5474B, který má android a vlastně se i vyrovná obyčejnému tabletu, jenže jsem na něj na našla poměrně negativní recenzi, ohledně výdrže baterie. Natož Prestigio MultiReader PER5274B, který se od něj liší pouze procesorem a baterií, sklízí na heurece povětšinou dobré ohlasy, ale nejsem si úplně jistá, jestli má android… Nemohl by jste mi někdo poradit? Jsou nějaké kvalitní čtečky s androidem?

Nejlepší odpověď
cochee

Samozřejmě, čtečky vybavené LCD displejem mají nízkou výdrž baterie. Osobně nechápu, proč se rozlišují čtečky a tablety, mají-li LCD – tento displej je na dlouhodobé čtení nevhodný a čtení je stejně otázkou softwaru, který podpoří elektronické formáty knih. Kvalitní čtečka = čtečka s displejem typu e-ink – a tam android nehledej, jejich základem je jednoduchý linux. Android je sice rovněž založený na linuxu, ale je navržen pro tablety a smartphony apod., e-ink čtečka by stejně jeho robustní nástavbu nevyužila, obsahuje jen pár jednoduchých podpůrných aplikací. Mimoto android je náročný na výkon stroje. E-ink čtečka mívá úsporný a nijak rychlý procesor, právě z důvodu nízké spotřeby, s androidem by se velmi trápila.