ČSSD – jejich „politický“ tah

Nechápu, proč Paroubek nechce volby v listopadu, ale až v květnu? Vysvětlí mi to někdo?

Nejlepší odpověď
standa

Docela dobré zdůvodnění je na stránkách Miroslava Macka :

„Překvapivý“ krok Jiřího Paroubka a ČSSD nehlasovat pro rozpuštění sněmovny, není při důkladném zamyšlení zdaleka tak překvapivý.
0.) Paroubek si spočítal (bylo mu spočítáno), že by listopadové volby nevyhrál, lépe řečeno, že by s vysokou pravděpodobností nevznikla vláda s ním v čele.
1.) Stávající poslanci mají na chvíli po „existenčních starostech“ a dozajista to Jiřímu Paroubkovi svou podporou vrátí.
2.) Paroubek bude mít více času na změny kandidátek k „obrazu svému“.
3.) ČSSD postihne opakování předvolební kampaně finančně nejméně, neboť je dostatečně bohatá. Pro menší strany, zvláště TOP 09, ale nakonec i pro ODS, to může být problém.
4.) V poslední době poněkud upozaděný Paroubek se opět dostává do hry: chce být hlavní silou při politických rozpočtových handlech a případné „výdobytky“ pro své voličstvo dobře prodat. Boj ( a všimněte si, že nikoliv s Topolánkem, ale s Janotou) o výdobytky pro své voliče mu může jen pomoci.
5.) Paroubkovi se jistě nelíbila představa povolebního dohadování v situaci neschváleného rozpočtu a rostoucího počtu nezaměstnaných – nasedat do vlaku, který brzdí je politicky hloupé a pravděpodobnost, že by se v pololetí příštího roku vyvezl na první vlně oživení, není zcela malá.
6.) Voliči mají velmi krátkou paměť a Paroubkovu včerejší piruetu rychle zapomenou.
7.) Paroubek tímto tahem postavil ostatní politiky do situace diváků (premiér se to dozvěděl z tisku a Topolánek to dokonce nervově nevydržel a vzdal se mandátu – od lídra věc zcela teatrální a nesmyslná).

Zdroj: http://viditel­nymacek.cz/pu­blic/kapitola­.phtml?kapito­la=new