lucipuci

CSFD: Jaký je rozdíl mezi „film“ a „TV film“?

děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
Drap

Film je točen pro běžnou komerci. TV film, je točen pro televizi.

Další odpovědi
Dochy

možná se mýlím, ale předpokládám, že kromě možné úpravy žánru jako takového půjde hlavně o technické zpracování. TV neměla a nemá takovou kvalitu jako kino, mohlo se nahrávat i elektronickou kamerou. Klasický film se točil na filmový pás.
V současnosti se budou pravděpodobně po technické stránce blížit a zůstanou spíše „umělecké“ rozdíly. V TV mohl být uveden film třeba na 45 minut, pokud to pro daný námět vyhovovalo. Klasický film bývá 90min a déle

Gyttrrs

(K odpovědi uživatele „Drap“: Co si mám představit pod pojmem „běžná komerce“ ? A jaký je rozdíl mezi touto „běžnou komercí“ a televizí. Není pravidlem, že by televizní film musel být nutně levnější (i když tomu tak většinou bývá), ani to, že musí být natočen hůře technicky, ani v tom, že musí být kratší (Fanny a Alexandr – kino verze 188 minut, TV verze 322 minut). Rozdíl je především ve větším použití detailů, z důvodu toho, že televizní obrazovka je menší než plátno, a divak si na ní při zobrazení celku lecčeho nevšimne, a také v kratší průměrné délce záběru (více střihů drží diváka ve střehu, a odvádí ho od přepnutí kanálu, nebo sáhnutí po časopise).