Fildas

ČR: Prodej 20 000 Samopalů…

Dívám se tak okolo 11:00 na ČT najednou tam vidím větu. Česko chce prodat 20 000 Samopalů.
Co že? Tak to ne, určitě myslí vzor. 58. Oni je prodají a komu půjdou peníze? Politikům. Co na to říkáte vy?
Doplňuji:
EDIT: Má tam být: Prodáme 20 000 Samopalů.

Nejlepší odpověď
anonym

Lépe číst a méně šířit paniku. Oficiálně jako 1. uveřejnila už MFDnes.
Bude regulérní výběrové řízení výhradně pro firmy s certifikáty na obchod se zbraněmi včetně původního výrobce, tj. Zbrojovka.
Jedná se o vz. 58, odhadovaná cena 1000 Kč/ks, tedy 20 mil. Kč.
Tržby jdou na Min. obrany, potažmo do státního rozpočtu.
Takových armádních odprodejů byla za řadu let fůra, pročpak tolik humbuku, dělají to všechny státy.
Raději se podívej do odkazu, než se necháš strhnout k ukvapeným závěrům.
(Otázku jsi nedal do zábavy, ale do korektní odborné rubriky).

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/arma­da-prodava-vyslozile-samopaly-dtd-/domaci.aspx?c=A120711­_073523_domaci_jj

Další odpovědi
Wang

Je to kvalitní zbraň. Z dnešního pohledu zastaralá, ale střílet bude v prachu, vodě a blátě při snadné údržbě ještě za dalších 20 let.

Ar

Co pak ty prachy, ale kde zase ty „pumpičky“ skončí. Hádám Sýrie, Mali a nebo , že by se brzo objevil další konflikt v některé zemi.