kurec

Couvá se s kamionem s menším přívěsem lépe?

Odpovědi
lukas.zmizik

Co to je kamion s menším přívěsem? Někdo považuje za kamion všechno od avie výš, někdo tahač s návěsem nebo soupravu s přívěsem. Typů přípojných vozidel je více – tandemový přívěs, přívěs s vlastní točnicí (jakoby čtyřkolová traktorová vlečka), potom klasický návěs + tahač. Vyjímečně jsou u nás v provozu soupravy složené z návěsu a k tomu je připojen krátký přívěs. Tyto vozidla se považují za nadměry a mohou jezdit pouze po jediné trase z A do B, kde mají povolení.

Otázka zní -couvá se s kamionem s menším přívěsem lépe než s čím ?

anonym

Kamion nemá nikdy přívěs(s přívěsem je nákladní vozidlo ) , má vždy jen návěs.
Pro kamiony je celosvětově nejrozšířenější typ přípojného vozidla návěs.
Možná jezdily kamiony (nákladní vozidla ) s přívěsem v začátcích kamionové dopravy .