antík

Coto je harpyje ?

nemyslím žádného ptáka,spíš něakou historii teto bytosti

Nejlepší odpověď
iceT

Harpyje
Harpyje jsou bytosti,které létají za zločincemi a trestají je svým ohavným,ale nikdy krásným zpěvem..
Harpyje pocházejí z Řecka.Jsou to obrovští ptáci,z hlavou ošklivé stařeny.Umí mluvit a myslí jako člověk.Jsou čtyři.První se jmenuje Álektó (Vichřice),druhá je Ókypeté (Rychloletá),třetí je Podraga (Rychlonohá) a čtvrtá je Kelainó (Temnomraká).Jsou to dcery Thaumáse a Elektry.Vždy,když člověk spáchá nějaký ohavný zločin,přiletí k němu Harpyje,a začnou pořád dokola zpívat písničky,že zabil svojí matku,atd.Chudákovi létají kolem sebe až do konce života či do chvíle,kdy se k činu přizná.Jinak se musí člověk hrozně trápit a vytrhávat si vlasy z kořínků,je to ale na nic,Harpyje si dále poletují a zpívají písničky,někdy dokonce i v noci.Harpyje sebou nosí hroznou smůlu.Harpyje se oplodní větrem,snáší 1 až 2 vejce velká jako pštrosí.Hnízdí vysoká ve skalách.Živí se různými živočichy,které přitajují svým zpěvem.Málokdy si můžou užít volna.Různých zločinců je hodně,a Harpyje toho mají až nad hlavu.Jsou nesmrtelné.Jiné rasy je nemají rádi pro svojí ošklivost a pomstichtivos­t.Dříve se místo trápení zločinců starali o přenášení zemřelých do podsvětí.Jsou to bohyně větru,bouří a pomsty.Občas unášejí děti.

Zdroj: http://www.baj­namonstraapri­sery.webgarden­.cz/harpyje/har­pyje.html

Další odpovědi
anonym

Harpyje vystupovaly v několika řeckých bájích. Nejznámější je o slepém Fíneovi, který byl nadán věšteckým uměním, ale protože ho zneužíval, bohové ho oslepili. Jeho druhá manželka Eidothea ho přesvědčila,že za slepotu mohou synové z prvního manželství, které z duše nenáviděla. Podle jedné verze je Fíneus uvrhl do žaláře, podle druhé je nechal zakopat za živa. Proto na něj byl seslán trest neukojitelného hladu a kdykoliv se chtěl najíst, Harpyje přiletěly, vše snědly a co nestačily, to pokálely. Od Fínea byly zahnány až při výpravě Argonautů, kdy byly harpyje nuceny slíbit, že ho již nechají být a nebudou mu dále ubližovat.

arygnoc

moje bejvalka.