hanulka11

Copak to bylo za staročeské dobroty?

sučuk
třesolka
marroni

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavé názvy.

Sučuk, což byla orientální cukrovinka ze směsi cukru a škrobu.

„Marroni, marroni arrostiti!“ (Kaštany, pečené kaštany!)

Třesolka – jablko, do něhož bylo místo stopky zaražené stéblo slámy. Vršek stébla se rozřízl, rozdělil na vlákna a na konci každého z nich se pohupovaly mandle a rozinky.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:HyK5cNo4BxYJ:­www.novinky.cz/va­noce/216989-starodavne-vanocni-zvyky-tresolka-marroni-a-sucuk.html+co+by­la+t%C5%99esol­ka&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz