nevzdelaneja

Company nebo individual pri registraci na strance pri vlastnění ZL?

Kdyz nemam firmu ale mam Živnostnak, mam se zaregistrovat jako individuální osoba nebo jako firma a napsat do jmeny firmy napr. ičo?

Odpovědi
Bednaricek

Záleží, co Vám má stránka nabídnout. Pokud Vám poskytuje nějaké služby (např. nějaký účetní systém, e-mailovou schránku,…), tak záleží na využití. Chystáte se tuto službu využít pro svoji osobní potřebu, nebo budete službu využívat pro podnikání (za účelem zisku)? Není vhodné odpovídat na otázku otázkou, ale toto si musíte rozhodnout sám. Pro přesnější odpověď je potřeba upřesnit bližší okolnosti.

ivzez

Je jen a jen na Vás, na kterých stránkách či webech,
nebo do kterých katalogů se zaregistrujete, stejně jako
které informace tam o sobě poskytnete.

Jen si dejte pozor na tzv. katalogové podvody → někdo Vás kontaktuje
(většinou telefonicky) a nabídne „úpravu záznamu“ v katalogu s názvem
připomínajícím obchodní nebo živnostenský rejstřík (tam je záznam zdarma). Jakmile kývnete na zaslání nabídky e-mailem, uzavíráte smlouvu a musíte
(i opakovaně) platit.