Commonwealth

Prosím prosím co to je?Musim udělat referát a vůbec nevim dekuju moc

Nejlepší odpověď
kenyrts

Britské společenství:
Canada
Kanada hraničí s USA v jihu a na Severním ledovém oceánu na severu. To je druhá největší
země na světě (po Rusku) ale většina oblasti je řídce osídlený. Obyvatelstvo je
koncentrovaný blízko do US hranice.
V západní části tam jsou Skalisté hory a oni chrání klima oceánu k tomu, aby šel do inlad.
Nejvyšší vrchol je Mt. Lohan (6 050 m). V kanadský tam jsou čtyři hlavní vodní hospodářství:

  1. Velkých jezeer a St. Lawrence řeka
  2. systém Hudsonova zálivu s říční Albany, Nelson a Churchill
  3. Mackenzie řeka
  4. Fraser řeka

Kanada má vnitrozemské klima s velmi chladnými zimami ale léta jsou teplá a slunná.
Hlavní město Kanady je Ottawa. Další slavná města jsou Montreal, Quebec, Vancouver a
Toronto.
Úřední jazyky jsou angličtina a Francouzi a měna je jeden kanadský dolar rozdělený do
100 centů.

Vlajka?

AUSTRALIA
Austrálie je konstituční monarchie s parlamentem. Jednací řeč je přirozeně
Angličtina a měna je jeden australský dolar rozdělený do 100 centů.
Autralia je nejmenší, nejnižší, nejsušší a nejprostší kontinent. To je situován mezi
Pacifik a indické oceány.
Nejvíce typické věci pro Austrálii jsou pouště které zabírají dvě třetiny země.
tam nejsou žádné velké řeky a hory nejsou moc vysoko. Nejvyšší vrchol je Mt. Kosciusko v
Australské Alpy.
Great Western Plateau zabírá téměř polovinu kontinentu. V centrální Austrálii tam jsou
tři pouště – Great písečné pouště, Gibson Desert a Great Viktorie Desert.
Druhá část je centrální – východní nížina. My můžeme najít tam také mnoho jezeer jako
Okružní cesta jezera a jezera Torrens. Jezero Eyre je nejnižší bod v Austrálii.
Třetí základní australská oblast jsou australská Kordillery které jsou podél východního
pobřeží Austrálie a pokračovat do Tasmánie.
Austrálie má četné různé druhy klimatu: tropický na severu, kontinentální v
interiér a subtropický nebo mírný ve zbytku kontinentu. Hlavní část Austrálie velmi
je suchá. Léto trvá z prosince únor a je to velmi horký. Tasmánie a Mt.
Kosciusko má příležitost právě teď. Nejchladnější místo je Hobart v Tasmánie.
Díky různému historickému vývoji, Austrálii mají nějaká velmi zvláštní zvířata jako
kangorros, koalové, psi dingo, tasmánský devels atd která nejsou viděná v dalších kontinentech.
Hlavní město Austrálie je Canberra. Největší města jsou většinou podél pobřeží, e.g.

Další odpovědi
LuciJe

Commonwealth (celým označením Commonwealth of Nations, česky Společenství národů) je volné sdružení Velké Británie a jejích bývalých dominií a kolonií. Do roku 1931 Commonwealth nesl označení Britské impérium, v letech 1931–1947 pak Britské společenství národů. Dnes bývají tyto termíny zaměňovány a zejména označení Commonwealth se používá zpětně na celou dobu existence tohoto společenství, jehož formální hlavou je britský panovník, v současnosti tedy Alžběta II.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Com­monwealth