fantas

Co způsobuje, že hmota uvnitř Země je stále žhavá? Proč nevychladne?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pravděpodobně probíhají chemicko-fyzikální reakce, při kterých se uvolňuje další teplo.

Další odpovědi
Maussy

Tlak uvnitř pláště a jádra způsobuje smršťování hmoty a předává hmotě energii, ta se působením tření zahřívá. Teplota jádra je zjišťována teoretickými pokusy. Při tlaku 330 gigaPascal se odhaduje na 5 430 °C.