Džanička

Co způsobuje statickou elektřinu v bytě…

Poslední dobou (přibližně asi měsíc) jsem si všimla že mám v bytě statickou elektřinu.Na všechno na co sáhnu,tak mi dá pecku,dokonce i když děti pohladím po hlavičce.Čím to může být??Nikdy jsem se s tím takto hojně nesetkala.Dá se to něčím neutralizovat?Mám měsíc novou pračku,může to být od ní?Že by statickou elektřinu vyvolávalo v ní vyprané prádlo?A nemůže to něco způsobit?Poraďte mi.Díky moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ta statika není v bytě ale ja na Tobě.
Popřemýšlej co na sobě nosíš ten poslední měsíc nového (oblečení). Nebo jsi vyměnila potahy sedací soupravy, či něčeho na čem sedáváš. Je to zásadně věc oblečení či potahů na sedacích soupravách nebo židlích. Je v nich mnoho umělého vlákna. Prostě s něčím takovým přicházíš do styku při pohybu po bytě. Může to být i koberec po kterém chodíš bosa.

Další odpovědi
anonym

http://www.be­ty.cz/bydleni-a-design/clanky/393/Sta­ticka-elektrina-Zname-jednoduchy-trik-jak-na-ni

elektrikář

Záleží na podlahové krytině, domácích botách, potahových látkákách v interieru složení vláken v oblečení.Někdy pomůže vzít do ruky kovový předmnět a el potenciál na vodovodním kohoutku vybít. S pračkou to nemá nic společného. Muže pomoc i aviváž na věci z umnělých vláken.