zett

Co způsobuje pásový opar?

Nejlepší odpověď
annas

Podobné dotazy v archivu
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C3%A1sov%C3%BD%20­opar

"Virus oparu má většina lidí uložený v těle. Číhá na oslabený organismus vlivem stresu šoku, úrazu , zánětu v těle, horečky, chladu, nevyspání, slunce atd.

Nejsnaději se léči opar na rtu, zahojí se brzy, nezanechává jizvy. Ale nemusí být vždy na stejném místě. Někomu se opar zahojí a už se mu objeví jiný. Může se vyskytnout i na jimém místě na kůži.

Mnohem závažnější a velmi bolestivý je tzv. pásový opar, který je „pokračováním“ viru platných neštovic. . Napadá nervové dráhy, jeho hojení trvá mnohem déle, je velmi bolestivý i po zahojení. . Bolest přetrvává někdy i roky.

Po zahojení oparu je třeba organismus detoxikovat a viru se zbavit. Např. detoxikací bylinkami."

Více v odkazu

http://www.ule­kare.cz/clanek/pa­sovy-opar-984

Další odpovědi
jirka F

Pásový opar je infekční kožní onemocnění Virus zůstává ukryt v těle po vyléčení planých neštovic, „spí“ v některém senzitivním gangliu. Příčinou aktivace viru bývá především snížení imunity organismu, podávání kortikosteroidů či imunosupresiv, námahou či nedostatečnou výživou a podobně. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a častěji ženy. Projevuje se výsevem puchýřků v oblasti kůže, která je inervována daným senzitivním nervem. Vyrážku často provází bolest . Objevuje se nejčastěji v oblasti břicha, hrudníku, zad, ale může se objevit i na jiných místech.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C3%A1sov%C3%BD_o­par#Diagn.C3.B3za