Co způsobuje malátnost a pocit fyzické únavy, i když sportuji a snažím se žít zdravě?

Jsem jinak zdravá, sportuji, dostatečně jím, spím, v práci pohoda a neměla jsem žádné závažnější zdravotní potíže minulý rok. Trpím na nízký tlak, ale to mě většinou za 2-3hod přejde a jsem zase fit.
Ale za poslední 2 měsíce jsem motání hlavy a pocit fyzického vyčerpání zažila 2-3x a vždy to trvalo min. 1-2dny, než jsem se cítila zase dobře. Těhotná nejsem podle testu a nedělám nic, co bych nedělala poslední 3 roky.

Odpovědi:

Pokročilý

Největší vliv bych přisoudila nízkému krevnímu tlaku. To je ta malátnost. Ta únava může souviset s přechodem ročních období, změnou počasí. Člověk to vnímá a zpravidla se to nějak projevuje. Hodně často může mít na takové stavy vliv hormonální hladina, ta se může měnit s věkem, jak se tělo vyvíjí. Doporučovala bych zkusit začít tam.

Pokročilý

Taky mám nízký tlak (fakt extrémně, když mi lékaři měří tlak, diví se, že nejsem mrtvá). Nemůže to být tím vedrem? Vyjdu schody na Vyšehrad a když u toho dostatečně nedýchám nebo jdu přehnaně rychle, tak mám nahoře co dělat, abych sebou nesekla o zem.
Přikládám to vedru... I když to je asi nesmysl :))

Zlatý

Může to být štítná žláza. Požádej obvodního lék.o krevní testy.

Zlatý

Pravděpodobnou příčinou bude nízký tlak. Dobrou zprávou je, že Vám bude s věkem trošku stoupat. Zkuste pít kávu, malinko alkoholu ( třeba 1 dl vína ). Pijte hodně tekutiny. Tipy, jak na nízký tlak vyzrát : viz zdroj.

Zdroj: http://www.kafe.cz/nemoci-tela /nizky-tlak-7-tipu-jak-na-nej- vyzrat-859.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.