huxa

Co způsobuje letošní časté výpadky elektřiny? Jak proti „blackoutu“ bojovat?

Poslední dva-tři týdny víceméně co den, to minimálně jeden výpadek. Je to vcelku až srandovní, dokud se ovšem nespouští po pár sekundách, minutách a poté ani po pár hodinách (asi delší výpadky). Co to způsobuje? Výkyvy v el. rozvodnách, nadměrné horka nebo bouchání drátů o sebe a s tím související vyzkratování?
Jak se připravit na „blackout“ trvající pár dní, případně na lokální? Všude se mluví o rabování, apod., ovšem u nás na vesnici toto snad ani moc nehrozí, spíše by mne zajímalo, jak případně si zajistit informace, když nebude fungovat internet? Jak připravovat teplé jídlo, pokud bude zároveň i pršet, tudíž rozdělávání ohně bude vcelku nemožné?
Jak vyřešit trvalejší osvětlení? Jak topit? Jak vyřešit vydělávání peněz a s tím spojené obstarávání jídla, pokud si vydělávám prací na PC u sebe doma? Co dělat s věcmi v ledničce a mražáku? Jak mýt nádobí, prát prádlo, koupat se, když nebude teplá voda?

Odpovědi
lexx

pořídit si dízlgenerátor – elektrocentrálu, může stát i na balkoně a utáhne celý byt i dva…

mosoj

Jako to dělali dříve. Mražák nech pražákům.

Jinak jsi ale poodhalil, obrovskou zranitelnost naší společnosti. Stačí pár náletů na elektrárny a nastane kolaps společnosti

Mapel

Já jsem výpadky nezaznamenal. Je to možná v určité oblasti a těžko odhladnout co je příčinou, když nevíme o jakou oblast se jedná.
Teplo má také velký vliv. Jsou větší nároky na chlazení distribučních traf. Jsou olejové a co mám informace, tak někteří občané olej vypouští. To je také jedna příčina.
Konec elektřiny neznamená automaticky rabování. Internet je v plenkách. Co takové rádio na baterie. Tak informace seženu. Dříve nic jiného nebylo. I za deště je možné rozdělat oheň.
Osvětlení bude svíčkami nebo petrolejkou a budeme se řídit sluníčkem.
Myslím, že přežijí ti starší a mladíci budou nahraní. Nebudou si schopni poradit.

huxa

lexx-použitelná elektrocentrála by se pohybovala až tak od 30 tisíc ( s dostatečným výkonem), což je pro člověka v „nouzi“, když navíc neví, jestli ji vůbec upotřebí, vcelku pálka…