Co způsobuje bolesti při porodu?

Nejlepší odpověď
kropitko

Bolest způsobují děložní stahy a to, že dítě tlačí na čípek,na pánev.

Další odpovědi
Mili @

Bolest je stav mysli zrovna tak jako jsou radost nebo příjemný pocit stavem mysli.

Během porodu jdou bolest i radost ruku v ruce. Bolest způsobená např. úrazem nebo ztrátou blízké osoby může být veliká, ale bolesti porodní jsou něco jiného. Dokonce i termín „porodní bolesti“ je termínem spíše zavádějícím. Záleží na tom, co přesně chápeme pod pojmem bolest. Ta porodní, ačkoli ji některé maminky pociťují dosti silně, není destruktivní. Někteří by ji nepopsali jako bolest v pravém slova smyslu, ale jako velmi intenzivní pocity.

Nejvíce záleží na vlastním přístupu rodící ženy. Žena, jež je při porodu aktivní, se s bolestí vyrovná dobře, nepociťuje bolest jako něco negativního. Zážitky po porodu včetně oněch bolestí ženě obrovsky pomáhají k jejímu dozrání do role matky. Taková bolest má jednoznačně i pozitivní stránky. Pokud kolem sebe vytvoříte láskyplné prostředí, s porodem jako takovým se docela dobře spolupracuje.
GOOGLE