Alesh

Co způsobilo elektrickou ránu?

Situace: osoba se držela vodovodního kohoutku a druhou rukou zapnula rychlovarnou konvici, přičemž dostala elektrickou pecku. Konvice je nová, bezproblémová, žádné znaky poškození nevykazovala a nevykazuje. Rozvody v bytě jsou ale původní (cca 50 let staré), pouze jsou vyměněné zásuvky, vrtal se v nich nějaký všeuměl. V čem by mohl být problém? Díky.

Nejlepší odpověď
briketka10

Nedávno jsem se ptala téměř na to samé, proč jsem dostala ránu
od mého Robota, ale bylo to asi tím, že je z plastu a já se ho dotkla,
ale jen zespoda byl vypnutý ze zásuvky zřejmě v něm zůstalo nějaké
napětí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mam-delat-kdyz-jsem-dostala-tafku-od-pristroje-diky-za-odpoved#discussion

Další odpovědi
jáára

Je rána a rána. Tuším zemní potenciál… cca 80V – to už je poznat, ale neublíží.

lexx

dobrý způsob jak opustit tento neradostný svět…konvice má přívod 3 nebo 2 – pramenný ? neuvěříte jak nebezpečné padělky se občas porodavají

honza19hk

v nejhoršim případě může být fáze na kostře. Stát se to může, dokonce jsem jednou viděl nějakého rádoby elktrikáře co to tak opravdu zapojil.Dělá to furt nebo jen jednou??