Ivanasdasdas

Co zodpovídá za funkčnost Shift, Ctrl a Alt v počítači – HARDWARE

Dobry den. Muj kamarád zkoušel vyčistit notebook, manuálně. Po tom, co to udělal, přestal fungovat shift, ctrl, alt a možna i neco dalšího. Něco to sice dělá, ale ne to, co má. Děla to třeba, že jenom po SHIFT+kalvesa tečky se při použiti shift+ třeba klavesy čárky to provede správně tu zu zkrátku. Myslím, že je to zpusobeno tím, že narušil hardwarovy system notebooku. Najde se nějaký odborník, který by mi řekl, které místo v notebooku zodpovída za funkčnost klaves Shift alt tab a CTRL. Děkuju všem, kdo odpoví.

PS. nepište, abych to odnesl opravit. O dané možnosti vím…

PSS. omlouvam se za to, že mi chybeji ruzne znaky – potřebne klavesy nefunguji.

Nejlepší odpověď
Bedy

Tohle vypadá spíš na poškozenou klávesnici. Zkuste spustit jiný operační systém – třeba Ubuntu. Ubuntu spustíte i bez instalace a stáhnete si ho zdarma. Můžete si ho nianstalovta i na flešku.
Vizte http://wiki.u­buntu.cz/Insta­lace/Jak%20vyp­%C3%A1lit%20I­SO?redirect=1

Další odpovědi
badisko

Musel by se stourat v Biosu ..coz nedelal …at da proste jen opravit Windows oprava mu ho z5 nakonfiguruje …nebo muze zkusi vratit PC v case (bod obniveni)…ze si ma zalohovat vsechny data nemusim pripominat…
Doplňuji:
a proc cisti PC manualne kdyz nevi co dela je mi taky zahadou …na cisteni necht pouziva toto http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/ je to bezpecne a rychle uz se mu takova blbost nestane …

cochee

Pokud byla klávesnice úplně oddělena od těla notebooku, mohlo se stát, že při zpětné montáži nedokonale připojil páskový kabel. Zkontrolovat, zda je plně zasunutý a pokud má konektor západky, tak že jsou zapadnuté.

jáára

to vidím na špatnou klávesnici. má asi špatný odpor, protože podle odporu se ty znaky vlastně rozeznávají. zjednodušeně.
koupit novou klávesnici.