wiki

Co znamenají zeleně značená písmena?

mám notebook model Extensa 5635Z výrobce Acer.Na klávesnici jsou současně s některými písmeny ještě také písmena zeleně značená,jako např ť,ň,l´,a s tečkama , o se stříškou,které zřejmě usnadní práci při psaní textu. Zatím se mi ale nepodařilo přijít na způsob,co zmáčknout a jak je napsat.poradí mi někdo? Děkuji.-wiki-
Doplňuji:
tak jsem opravdu na levé straně našel klávesu fn,ale s její pomocí to zase nejde napsat, tak nevím co stím dál, poradí někdo?

Nejlepší odpověď
faktor82

Podle těch písmenek to tipuju na slovenskou klávesnici – ľ ani ä na český nejsou, takže spíš pokud budeš mít zapnnutou ve Windowsech slovenskou klávesnici, tato písmena půjdou používat.

http://www.ne­o.cz/~tomas/cskla­vesnice/klaves8­.gif

Zdroj: www.neo.cz/~to­mas/csklavesni­ce/klaves8.gif

Další odpovědi
GangstaHelper

Tato písmenka jsou tam opravdu k ulehčení zadávání textu do počítače. Nejsem si jistý, ale asi se použijí se současným stisknutím klávesy „fn“ (ta by měla být ve spodní řadě kláves, obvykle na levé straně).