ventou

Co znamenají udaje u DDR paměti?

Dobrý den. Co znamenají u DDR paměti, udaje jako – SDRAM, 184Pin, nebo 201Pin, Retail Box, Dual Channel, 128Mx 64, tážu se protože na paměti, kterou mám v PC tyto udaje nejsou a když si koupím novou paměť, tyto udaje tam jsou, tudiž neví zda je vhodná do mého PC. Děkují za informace

Nejlepší odpověď
Michal Kole

SDRAM je typ paměti
184/201 je počet kontaktů musí se shodovat s počtem kontaktů v patici do 201 nestrčíš 184 pinovou „kartičku“
Dual Chanel znamená že musí být 2 moduly RAM v „páru“ konektory na základní desce jsou barevně označeny
Retail box znamená, že je to v nějakém balíčku a né jen v igelitu nebo že k tomu můžeš dostat nějaké příslušenství
128Mx64 je velikost paměťových bank