samicek333

Co znamenají tyto výrazy?

Dobrý den, mám přpipravený referát do školy, ale našla jsem tam pár slov, kterým nerozumím. Pokud byste je znali, dokázali byste je jednoduše vysvětlit? Všechno se týká letectví.

Nerozumím těmto slovům:
eskadrila
Scheben
ultralight
paroloď
jednoplošník

Zkoušela jsem je sehnat na internetu, ale nepodařilo se mi najít přesně tahle slova, všude je to trochu jinak…
Doplňuji:
děkuji a ještě jasem zapoměla, co to znamená REKRUTOVAT?

Nejlepší odpověď
led

eskadrila – vojenská letecká jednotka, niečo ako pozemná vojenská jednotka prapor
Scheben – priezvisko, fantázia – predstavivosť ?
ultralight – rozumej ultraľahké (veľmi ľahké)
paroloď -parník, loď poháňaná parou
jednoplošník – najbežnejšie lietadlo, má len jednu líniu krídiel, kedysi boli aj dvoj a trojplošníky (s 2 a 3 líniami krídel)

Další odpovědi
quentos

rekrutnovat – původní význam „odvádět na vojnu“ (rekrut byl pak branec, zejm. bez vojenského výcviku). Pak ještě existuje „rekrutovat se“ (odkud) – pocházet
Doplňuji:
rekrutovat… překlep

hanulka11

rekrutovat znamená -pocházet od někud, mít původ