Dmitrij

Co znamenají tyto výrazy?

1.kydy
2.profláklý (tváře odhálených špiónů)
3.ztratit kytičku (ODS a TOP 09 doufají, že jejich nejmenší koaliční partner zvládne svou premiéru bez ztráty kytičky)
4.oloupat si okurku (Tak není to tak dávno, co podle článku na Novinkách naopak ženy ztrácejí díky hormonální antikoncepci libido a stačí pár týdnu na to se dozvím že je to zase naopak. Novináři oloupejte si okurku a nepište nesmysly)
5.cvrnkat kuličky (máte vy tady v rodné zemi nějakého přítele ještě z dob, kdy jste cvrnkal kuličky?)
Děkuji.

Nejlepší odpověď
1popelka1

  1. – kydy – blbosti, nesmysly („mluví samé kydy“)
  2. – profláklý – známý, odhalený
  3. – cvrnkat kuličky – … ještě z dob, kdy jste byl malé dítě. Děti cvrnkají kuličky-hra

3),4) neznám přesný význam, takže se do rozboru raději nepouštím 🙂
Doplňuji:
Doplňuji z diskuze, ať je to při jednom:

  1. ztratit kytičku – ztratit bod, toto spojení se často používá ve sportu

Další odpovědi
vagra

3-Podle znalostní soutěže Deset stupňů ke zlaté,soutěžící při špatné odpovědí ztráceli kytičky./mohli se třikrát splést-tři kytičky/
4-podle okurkové sezony-není o čem psát

Další jsou už vysvětleny 1popelkou1.

ReHu

3. – ztráta kytičky > obdoba ztráty kladného bodu
4. > oloupat si okurku – jak už je zde psáno, v případě novinářů se jedná o tzv.okurkovou sezonu, kdy není o čem psát a tak si vmýšlejí různé hlouposti, aby zaplnili místo

1popelka1

3)- bez ztráty kytičky – ASI bez ztráty bodů,