wendyX

Co znamenají tyto údaje ze specifikace náramkových hodinek?

Ve specifikaci náramkových hodinek (Casio) jsem narazil- kromě řady dalších- na dva ůdaje, které nejsou zcela jasné:

  1. KALIBR : 1332
    • o jaký kalibr se jedná? Nesouvisí to nějak s nástrojem pro demontáž a zpět. montáž víčka hodinek- na př. při výměně baterie a pod.?
  2. VODOTĚSNOST : WR- vodovzdorné
    • WR znamená ‚water resistant‘, ale jsou opravdu vodotěsné? Můj kolega tvrdí, že pokud za WR není udán ještě údaj v metrech- na př. 30m- nejsou hodinky vodotěsné, ale jen se zvýšenou odolností proti vlhkosti… Je to opravdu tak?

      Děkuji za odbornou odpověď- nejlépe od hodináře- pokud zde někdo takový ‚kooperuje‘ 🙂

Odpovědi
Kepler

Ten kalibr nevím, WR znamená vodě odolné (např. dešti). Vodotěsné by byly waterproof.

anonym

http://www.hodinky-damske-panske.cz/rady-a-tipy/

gecco

Ad 1. kalibr v tomto kontextu neznamená rozměr, ale specifikaci strojku (kukni na http://www.eho­dinky.cz/files/ma­nual_casio_1330­.pdf ), podle mých info je 1332 strojek běžný, jeden z nejobvyklejších (žádná vysoká kvalita či specialitka)
Ad 2. WR – vodovzdorný – odolný tak dešti nebo náhodnému pocákání při mytí rukou – nevhodné ani pro plavání
😉