Co znamenají slova Hyde Park?

Jaký význam mají slova Hyde Park?

Nejlepší odpověď
quentos

Park je park, Hyde je vlastní jméno, tedy bez významu; angl. wikipedie odkazuje na původ ze starých anglosaských jazyků. Převzal ho od panství Hyde, v němž se necházel.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Hyde_Par­k,_London

Další odpovědi
Tombik

Hyde Park je jeden z největších parků v centru Londýna v obvodu Westminster a jeden z královských parků v Londýně. Park je rozdělen Serpentinovým jezerem na dvě poloviny. Hyde Park sousedí s Kensingtonskými zahradami, které jsou často považovány za součást Hyde Parku. Hranici mezi oběma parky tvoří West Carriage Drive viz mapa. Plocha Hyde Parku je 1,4 km² a Kensingtonských zahrad 1,1 km².

Zdroj: wikipedia.org

HerbiG

jj presne jak rika kolega Hyde Park je jeden z nejvetsich parku v Londyne :) saj sem tam byl se podivat se tridou :)

panenka

jedná se o největší park v londýně

ludmilaikov

Co znamená slovo „HYDE“? Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde/Hyde Park