co znamenájí slova?

co znamená když jeden je dominantní a druhý submisivní jako zpestření před klasickým sexem?

Nejlepší odpověď
dudu

obecně značí dominantní je něco jako hlavní, nadřazený a tento typ má rád jedince submisivní, čili poslušné, podřizující se.

Další odpovědi
vagra

Dominance a submisivita
Pro některé lidi jsou vzrušující nejenom fyzické podněty, ale též sama idea nadřazenosti (dominance) nebo podřízenosti (submisivita). Tato idea dominance a submisivity je u mnohých párů nebo skupin součástí denního života, nevymezuje se pouze do oblasti sexuálních aktivit.

Obvyklou (jakkoliv ne nutnou) součástí D/S her jsou symboly nadřazenosti a podřízenosti (bičík, obojek), často nošené zejména submisivem trvale (byť v decentní formě – stále nošený šperk symbolizuje obojek a podobně).

Častou součástí D/S je hraní rolí. Typické scény a postavy jsou:

učitel a žák (viz Pseudopedagogický sadismus)
pán a otrok
jezdec a kůň
cvičitel a pes
rodič a dítě
věznitel a vězeň
Ačkoliv v komerční erotické produkci obvykle převládá prezentace dominantní ženy a submisivního muže, erotická dominance a submisivita se obecně neváže na pohlaví a jsou možné všechny představitelné kombinace. Častý je také takzvaný „switch“ kdy se partneři v roli nadřazeného střídají.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/BDSM#Do­minance_a_sub­misivita