Co znamenají puntíky na rakouské dálnici?

Projížděli jsme přes rakousko a místy byl pravý pruh širší a značili ho jakési půl-puntíky v různá vzdálenosti. Cedule říkala něco jako bei Nebel(takže do mlhy) sichtbar punkte… neumím Německy. Zkoušel jsem vygooglit k čemu ten pruh je, ale nedařilo se..

Nejlepší odpověď
mj81

Tohle je nějaké bezpečnostní opatření pro sníženou viditelnost a pro dodržování přiměřené rychlosti. Vygooglil jsem níže uvedený odkaz, píšou tam, že pokud vidíte jen dva puntíky (2 Nebelpunkte), jeďte 60 km/h, pokud vidíte jen jeden, jeďte 40, pokuď žádný, zpomalte ještě víc.

Zdroj: http://www.zurich-connect.at/ver­sicherungen/au­to/zusatzinfos/ne­bel

Další odpovědi
ZXRZXR

Podle těch puntíků si můžete štelovat bezpečnou vzdálenost od auta jedoucím před vámi.V Maďarsku je něco podobnýho.Čím rychleji jedete,tím víc puntíků by mezi vámi mělo být.To stejný při různým počasí.A třeba němci jízdu s malým odstupem pokutují,teda aspoň na dálnici.