pusinka50

Co znamenají pojmy žebřík na topení bez topné patrony, a nebo včetně topné patrony?

A jde o topný žebřík, který mohu napájet z běžné zásuvky?

http://www.top­sleva.cz/leta­ky/bauhaus-od-patku-5-6-do-patku-10-7-1

Jde mi o chalupu, kde jsem zbudovala koupelnu. Ale nemám žádné rozvedené vytápění, jen kamínka ve světnici na dřevo a uhlí.
Koupelna je tedy bez přímého přísunu tepla.. Lze to řešit a co nejlevněji? Žebříček zapojit do zásuvky bez přívodu vody tedy zřejmě nelze. A co takový elektrický ohřívač, co bývá v panelákách nade dveřmi koupelny? Jde jen tak zasunout do zásuvky?
Mohu vůbec nějakým způsobem vytopit koupelnu, když nemám rozvedené žádné topení po chalupě?

Díky moc za všechny rady, které vás napadnou:-)

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud ještě není koupelna dodělaná, teda hlavně její podlaha, použila bych el. podlahový rošt, na ten se dá dlažba, není vidět a stačí topit málo.
Pokud už je udělaná, tak můžeš nějaký el. přímotop, dá se koupit za pár stovek, ale žere podstatně víc, než podlahovka, a nevypadá hezky:-((

Pak je možno ještě i ten žebřík, jen bych do něj dala nemrznoucí směs (pokud to jeho výrobce povoluje) aby to v zimě neprasklo.

Další odpovědi
Hlada

Žebřík rozhodně ne. Jestli jde o vyhřátí před koupáním, tak je potřeba především rychle ohřát vzduch, nikoli stěny. Infra topidlo by se dalo použít, vyrábějí se s různým příkonem, i tak je ale pomalé. Jako nejlepší pro tento účel se mi jeví teplovzdušný ventilátor s příkonem 2 kW. Jako příklad jsem dal jeden do odkazu. Vyrábějí se v různém provedení.

Zdroj: https://www.ma­ll.cz/teplovzdus­ne-ventilatory/steba-wm-2?v=499592

ReHu

Myslim, že to je top.žebřík napojený na radiatory ( kde koluje voda) a v žebříku může a nemusíbýt patrona na připojení na el.e., a když je v létě topení vypnuté, dá se zapnout jen ten žebřík, kde topí ta patrona.
Mám to doma.
Doplňuji:
V tom případě bych volila zařízení, které topí a hlavně u toho fouká vzduch.
To by mělo být nejrychlejší.
Zapojíš pouze do zásuvky a díky teplému foukanému vzduchu i relativně rychlé.

mosoj

Jedná se o topné těleso (radiátor) ve formě svisle spojených příčných trubek připomínající žebřík. Připojuje se na rozvod ústředního topení a pokud má topnou patronu lze tuto patronu napájet ze sítě. Provedení je uděláno tak aby při topení topnou patronou se vytápěl pouze „žebřík“, nikoliv celé ústřední topení. Slouží k sušení ručníků, prádla atp, mimo topnou sezonu. Může být i bez připojení na ústřední topení, pak ale bez topné patrony se degraduje na pouhý odkladač ručníků a utěrek.
Doplňuji:
Infratopidlo rozhodně není pro ohřev vzduchu !! Infratopidlo se instaluje v koupelně proto, že tepelné záření dopadá na osobu která se v ní pohybuje a ohřívá jí ( tu osobu). Proto je pocitově tepelný účinek okamžitý. Vytopení koupelny je ale tímto topidlem pomalé !
To je rychlejší jakýkoliv radiátor, kde se teplo předává konvekcí !!
Nejrychlejší je samozřejmě ten ventilátor, ale pozor jedná se o koupelnu kde nikdy nechybí voda !!!

Pepa25

Odpověď na otázku, jak je položena, je: bez topné patrony = žebřík k napojení na ústřední topení, s topnou patronou = na elektřinu. Pro napájení z běžné zásuvky je tedy varianta s topnou patronou …

pusinka50

Koupelna je sakumprdum hotová. Jen chybí vyřešit vytápění před koupáním.
Takové ty infrazářiče z paneláků by nešly použít a zastrčit do zásuvky na 220 V (kolik mají naoětí?)