Curiosity

Co znamenají ikonky měsíčků v kalendáři?? A jak poznám, že je úplněk? ..čtěte doplnění, děkuji! 🙂

Řešíme s kamarádem, jestli je úplněk nebo né, já myslím, že není bo je měsíc šišatý! 😁 ..ale vůbec nevím, proč mě to takto napadá a jestli se to podle toho nějak poznává. Podle čeho to poznám?? A chtěli jsme si pomoct kalendářem.. jsou tam nějaké ikonky měsíčku, ale bohužel nejsou vysvětleny!! :-/// ..PORADÍTE?? DĚKUJI! 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Měsíc prochází od úplňku k úplňku čtyřmi fázemi: úplněk, ubývající, novoluní, dorůstající. Měsíc je v úplňku, když je na obloze krásně kulatý. V kalendáři je zobrazen jako bílé kolečko v černé kružnici. Srovnejte si vyobrazení s měsícem na obloze a nemůžete se zmýlit. Měsíc v novu není vidět, takže splést se nemůžete.

Další odpovědi
annas

Odpověď je rovněž uvedena v odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-v-kalendari-oznacuje-uplnek-cernou-teckou-nebo-bilou-s-jeste-dalsimi-uvnitr

anonym

Nejsou vysvětleny, protože jsou obecně známy a grafická podoba je zřejmá:
Bílý kruh= úplněk, černý = nov, u zbytku je malá mnemotechnická pomůcka, ve tvaru písmene „C“ = couvá, „D“ = dochází.

BENYTA

Úplněk byl v úterý v noci, ve 22.54hod /7.2./
I když je dost drahý – 229.- , vše je perfektně psáno v kalendáři KRÁSNÉ PANÍ od Žofie Kanyzové.