Retko

Co znamena „zvyseni režijni sazby“???

Diky

Nejlepší odpověď
led

Réžijné náklady sú náklady potrebné na chod podniku. Organizácia do faktúry okrem ceny tovaru udáva aj réžijnú sadzbu.
http://oskole­.sk/?id_cat=2009&cla­nok=12560

réžijné náklady, môže sa to týkať aj napríklad žiaka.
Napríklad ceny školských pomôcok, ktoré žiak musí používať išli hore. Tým aj jemu stúpli réžijné náklady na štúdium.

Doplňuji:
„Režijná sadzba sa vypočíta ako pomer režijných nákladov a rozvrhovej základe v naturálnych jednotkách.“

Další odpovědi
Hlada

Jestli je to pojem v souvislosti s volebními sliby, půjde o sazby při uplatnění výdajů procentem z příjmů podle §7 zákona o daních z příjmů.