Retko

Co znamena znacka A v krouzku??

Nemyslim zavinac

Jak se to da napsat na klavesnici??

Diky

Nejlepší odpověď
Bobule

To by mě docela zajímalo taky 🙂

Mě se povedly jen tyhle znaky a symboly 😁

☼ @ ♫ ♥ ♣ ® © ® 😁

A nemyslíte nakonec to R v kroužku ? když na to teď koukám bez čoček a je to malý, tak to trošku jako A vypadá 🙂

Ⓐ ano jde to. – Musíš si přepnout na angl.verzi klávesnice a pak alt+4501

Další odpovědi
barnajka

Okroužkovaný áčko, ten symbol jako takový, je nejpoužívanější symbol anarchistů.
Písmenko A značí ‚anarchism‘, ten kroužek je pak ve skutečnosti písmeno O, znamenající ‚order‘ (=pořádek).
Nevím, jestli A v kroužku má ještě nějaký jiný význam – já znám jen tento a ač jsem hledala, jiný se mi najít nepodařilo.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sym­bolika_anarchis­mu

A k tomu psaní: hledala jsem, podobný dotaz padl i na zahraniční obdobě Odpovědí, Yahoo Answers..a všichni radili totéž: zkopírovat např. z Wordu a vložit. Jiná cesta asi není, klávesová zkratka pravděpodobně neexistuje ;)

http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2009­0116182805AAA­tapT

rebelwera

A → z aj. anarchism – anarchismus
O → z aj. order – pořádek
což je anarchismus je pořádek
a stalo se to symbolem punku