Bronzový

Co znamená žlutá SPZ na autě?

Dřív jsem je vídávala jenom na různých kombajnech atd. V poslední době jsem je ale viděla i na úplně obyčejných osobácích, které jako pracovní stroje rozhodně nevypadaly, ani angláni to nebyli.
Doplňuji:
česlíko: moc hezkej odkaz, ale jaksi jsem se z něho nic nedozvěděla, otázkou stále zůstává, proč to lze vidět na běžných osobácích.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

pro zvláštní motorová vozidla, zemědělské a lesnické traktory a jejich přípojná vozidla
http://web.oktip.cz/…

Další odpovědi:

užitkové vozidlo (pickup, dodávky), malý osobní náklaďáček. http://cs.wikipedia.org/…

Zlatý

No česílko odpověděl správně. Žlutá spz označuje užitková auta - záleží na majiteli, jestli svoje osobobní auto bude využívat pracovně jako užitkové auto. Tátův služební osobák je taky registrovaný jako užitkový.

Stříbrný

Podle mě, to jsou auta podnikatelů a jejich firmy.Mám dva sousedy, kteří podnikají a oba dva mají na firemním autě žlutou značku (i když napsanou firmu na autě nemají).Doma mají každý dvě auta, na soukromém to nemají a na tom, kterém jezdí denně pro svou firmu (jeden je truhlář, druhý elektrikář) tu značku mají.

Bronzový

ono to firemni uzitkove vozidllo vznikne treba i z obcejnyho kombika - staci namontovat do zadni casti mrizku

Stříbrný

Černá písmena na žluté značce — pro zvláštní motorová vozidla a zemědělské a lesnické traktory a jejich přípojná vozidla. Stále jsou však platné i SPZ starého typu (dvě až tři písmena a dvě dvojciferné čísla oddělené pomlčkou), tam byla žlutá (spíše oranžová) značka s černými znaky pro nákladní automobily, autobusy, speciální vozidla, traktory, motorové pojízdné stroje a přívěsy.

Zdroje: Vyhláška č. 243/2001 Sb. v aktuálním znění, vyhláška č. 145/1956 Ú. l.

Stříbrný

náklaďáky,firemní a užitková vozidla. Zásobování atd...
Obejvují se i na hasičských vozidlech,ale z jakého důvodu to nevím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.