Co znamená zkratka RIP?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem ještě jednu zkratku.

Zkratka R.I.P. znamená latinské Requiescat in pace = Odpočívej v pokoji (Ať/nechť odpočívá v pokoji). Např. v angličtině se používá výraz „Rest in peace“, v italštině „Riposi In Pace“.
Jedná se o slova, jimiž se v katolické církvi uzavírá smuteční mše (mše za zemřelé, rekviem) a pocházejí ze žalmu IV, 9 „in pace…dormiam et requiescam“ = „v pokoji i lehnu i spáti budu“.

Formule Requiescat in pace má zemřelému zaručit poklidné čekání na jeho soudný den.

Podle Ptejte se knihovny.

Další odpovědi
rynek878

Routing Information Protocol

Směrovací protokol
Interní směrovací protokol routerů téhož autonomního systému založený např. na DVA algortimu, rozhodujícím na základě počtu routovacích skoků.

Raster Image Processor
Rasterizér

Remote Imaging Protocol

Protokol se zobrazováním grafiky

Používaný na některých BBS a jinými komunikačními programy pro podporu faxu.

kropitko

Raster Image Processor / Rest In Peace Rasterizér – rastrovací procesor.

jen mi tam nesedí to zařazení-kultura a společnost
Doplňuji:
ještě jsem našla tohle

RIP je náboženská zkratka a znamená „Odpočívej v pokoji“ neboli requiescat in pace.
http://www.elek­troworld.info/mo­dules.php?name=Fo­rums&file=view­topic&t=36541

Zdroj: http://www.zkrat­ky.cz/RIP/6620

GangstaHelper

Já to znám jako poangličtěné „Rest in peace“.