co znamená zkratka OPEC

práce pro OPEC v oblasti Arábie,

Odpovědi
COVERENDER

To je zkratka organizace vyvážející ropu.

inspektorcz

zkráceně OPEC z angl. Organization of the Petroleum Exporting Countries) je mezivládní organizace sdružující 12 zemí exportujících ropu. OPEC koordinuje ekonomickou politiku členských zemí, a to zejména v oblasti vyjednávání s ropnými společnostmi ohledně objemu produkce a cen ropy. Sídlo organizace je ve Vídni.

Členské země OPEC dnes kontrolují 75 % veškerých světových ropných zásob, v celosvětovém měřítku tak zajišťují jednu třetinu veškeré ropné produkce a celou polovinu z objemu vývozu ropy.

magicm18

ORGANIZACION OF PETROLEUM EXPORTING COUNTRIES.Orga­nizace zemi vyvazejicich ropu,mezinarodni organizace zalozena v roce 1960 v Bagdadu se sidlem ve Vidni.