Co znamená zkratka CE(BCE)?

Někdy jsou psány i malým písmem.

Nejlepší odpověď
Alesh

Někteří američtí akademici na poli vzdělání a historie přijímají značky CE a BCE, a používají ji pro Hebrejské lekce po „více než jedno století“. Svědkové Jehovovi ve svých publikacích také výlučně používají CE a BCE a v poznámkách pod čarou vždy uvádí, že tyto termíny znamenají výrazy „běžný letopočet“ a „před běžným letopočtem“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C3%A1%C­5%A1_letopo%C4%8Det#P­ou.C5.BEit.C3­.AD

Další odpovědi
annas

Označení BCE a CE je prostě jiný způsob, jak psát tradiční BC a AD. Základem našeho moderního kalendáře byl vyvinut křesťanskými mnichy ve středověku, kteří se rozhodli začít číslování let s narozením Krista, a určený rok, ve kterém se narodil jako rok „1“ (většina historiků souhlasí, že přepočítal rok a skutečné datum narození Krista byla mezi 6 př.nl a 4 př.nl současný kalendář). Let po narození Krista byly určeny AD, pro Latinskou anno Domini, „v roce Páně.“ Roky počítání vzad před rokem 1 začala být označeny BC, před Kristem (všimněte si, že neexistuje žádný „rok 0“). Tato označení byly nakonec přijaty na téměř globálním měřítku. Několik náboženských tradic námitky k náboženským podtextem v kalendáři, a tak, například, jak islám a judaismus použít jiný číslování roků pro náboženské kalendáře.

V moderní době, v éře politické korektnosti a multikulturní citlivosti, někteří se snažili najít více nábožensky neutrální způsoby s odkazem na kalendářní roky. To byl zejména případ v akademickém světě, který často musel použít jak BC a AD termíny v interakci s lidmi, které představovaly další světová náboženství. Takže, byli označení BCE, Před letopočtu, a CE, Common Era, která byla přijata s cílem udržet dlouhotrvající způsob počítání let, a přesto odstranit některé křesťanské náboženské vyznání obsaženou v tradičních označení. Většina lidí ještě používá starší označení jako věci přijatého praxe a pohodlí, ale především v mezinárodním akademickém psaní novější zkratky jsou společné.

Neupravený anglický překlad.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.crivoice.org/bce­.html&prev=/se­arch%3Fq%3Dab­breviation%2BCE%2B%2­8BCE%29%253F%26hl%3Dcs%2­6biw%3D992%26bih%3D701%2­6prmd%3Dimvns&sa=X&e­i=vg95UJj0Dcba4QT5tQ­E&ved=0CCYQ7gE­wAA

Michal Kole

CE znamená, že je výrobek schválen pro prodej v Evropské unii

Zkratka z francouzštiny znamenající Communaute Européene neboli Evropská shoda, což znamená, že výrobek splňuje evropské předpisy. Bohužel CE na výrobku také může znamenat Chine Export (vyrobeno a exportováno z Číny) a pravdu běžný zákazník nemá moc možností jak zjistit.

anonym

Michale, máš pravdu, to mne netrklo, ale nějak ti chybí BCE, které je v závorce a upřesňuje to CE

annas

Ad česílko, opět jsem se dověděla něco nového.

anonym

Alesh byl první se správnou odpovědí