annas

Co znamená zkrácený název prózy a dramatu „Hrdý Budžes“ autorky Ireny Douskové?

Viděli jste tuto hru? Zaujala vás B. Hrzánková jako hlavní představitelka?

Nejlepší odpověď
anonym

A hrdý buď žes vytrval…Vzpomínky na školní mládí..Doplňuji viděla,dávali ji v telce-Bára byla úžasná.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/stanislav-kostka-neumann/zpevy-lasky-a-nenavisti.html,zes

Další odpovědi
vagra

A hrdý

buď žes

vytrval,
žes neposkvrnil ústa ani hruď
falešnou řečí.

Takový byl můj lid
s kosou a kladivem.
Na jitřní čekal svit,
čekal a věřil.

Úrodu novou sklidí sám,
sám se svými.
Jděte mu z cesty. Staví chrám
bratrské doby.

Stanislav Kostka Neumann