zjentek

co znamená zkr. Eg?

Doplňuji:
zjišťoval jsem energetickou náročnost různejch spotřebičů a u sálavejch topnejch panelů jsem našel pojem Eg = 0,65 ..tak jsem zase v pasti :o

Nejlepší odpověď
quentos

vzhledem k zařazení otázky do fyziky má spíš tazatel na mysli „gravitační energii“ (u „například“ by byla obě písmena malá)
Doplňuji:
aha, tak to nebude ono. Podle zdroje to vypadá, že Eg je podíl příkonu běžného topného tělesa ku příkonu sálavého infrapanelu http://www.pa­nelplus.cz/cz/634­.salave-topeni-je-levne-ekologicke-a-zdrave

Další odpovědi
annas

Pro kategorii fyzika jsem našla toto: Záleží na kontextu. Spojte si dohromady na Eg.

E = označení veličiny energie, označení pro vektor intenzity elektrického pole,
označení pro materiálovou konstantu modul pružnosti v tahu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E

g = gravitační konsanta, gravitační zrychlení, g je označení pro tíhové zrychlení
 http://cs.wiki­pedia.org/wiki/G

--

Doplňuji:
Svůj dodatek k otázce jste vložil později. Napsala jsem sice, že význam zkratek záleží na kontexu. Tak se stalo, i když možností pro uvedenou zrkatku i v oblasti fyziky je víc. . Zkrátka E – zůstává.

Podle energetické náročnosti se přístroje zařazují do tříd od „A“ do „G“
Přístroj třídy A++ (v současnosti dostupný jen v oblasti chladicích a mrazicích spotřebičů) je mimořádně úsporný, na druhou stranu spotřebič třídy G spotřebuje velmi hodně energie.

http://www.ener­gyglobe.com/cs_cz/us­pory-energii/domac­nost/trida-energeticke-narocnosti/

Je rozdíl odpovídat před doplněním nebo až po doplnění otázky.

Lamalam

Exempli gratia znamená česky „například“.
Doplňuji:
Kategorie jsem si nevšimla, omlouvám se za svou nepatřičnou odpověď.

marci1

„Co to znamená, když jsou náklady na energii Eg=0,65?
Na základě izolačních předpisů o plášti budovy podle německé směrnice EnEV2009 vychází pro infračervené topné zařízení Wellina náklady na energii Eg=0,65. U lépe izolovaných prostor se mohou náklady na energii snížit až na 0,55 (u nízkoenerge­tických nebo pasivních domů jsou pak náklady na energii ještě nižší).
Náklady na energii Eg=0,65 znamenají, že prostor, který je vytápěn elektrickým přímotopem s příkonem 1 000 wattů, může být nahrazen infračerveným topným zařízením s výkonem 650 wattů (1 000 wattů x 0,65), a přitom se v prostoru dosáhne stejné tepelné pohody.“ 🙂

Zdroj: http://www.na­zeleno.cz/vyta­peni/srovnani-infratopeni-vs-ostatni-systemy-vytapeni.aspx

annas

Ad zjentek. Jako obvykle vložíte otázku obecně, bez kontextu. Po dodatku, tedy po „bitvě“ je další odpovídající „generál“.

jako bych tušila, jistila jsem se, že „záleží na kontextu“, ale …

zjentek

.:DDDD ..ale stejně jste supr, že jste mi dala odpověď ..i když jste se zařekla ,)