koník.

Co znamená, že síť LAN musí být homogenní?

To znamená, že v té síti mohou být připojeny jen pc se stejným OS, nebo......? A ještě by mě zajímalo, čím to je, že síť LAN má dobrou ochranu dat? To je myšleno ochranu před ztrátou, nebo před zneužitím?

Odpovědi
autacek

Homogenní sítě jsou takové, u nichž je použito pouze základní topologické uspořádání stejného druhu. Může přitom být jeden druh topologie použit násobně.

Pod ochranou si můžeš představit cokoli, ale standardy pohybu dat v síti jsou více méně dané, v globálním nadhledu, ano, bezpečnost dat jednotlivých účastníků v LAN síti je vyšší, než kdyby tyto počítače byly připojeny na WAN (tedy veřejně dostupnou síť).