Co znamená že nemám namáhat hlasivky?

Byla jsem včera u doktorky a ona mi řekla že nemám namáhat hlasivky co znamená že je nemám namáhat?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, která choroba Vás postihla. Zřejmě infekce horních cest dýchacích, případně onemocnění průdušek nebo chřipka.
Protože zánět hrtanu zhoršuje i nadměrné namáhání hlasivek (třeba při překřikování, hlasitém mluvení, dále zpěv, cigaretový kouř nebo pobyt v zakouřených místech, znečištěné ovzduší), měla byste všechno vyjmenované omezit.

Další odpovědi
Retko

No mohla to taky rict v situaci, kdyz jste ji neco vypravela a ona na to „nenamahejte hlasivky“, cili, ze vsechno vi, tedy abyste nekecala. A je to tedy z jeji strany neslusna fraze.

Ale to mel byt spis vtipek :)
Spis to bude o zpevu apod.

anetadela1

Znamená to, že nemáte křičet, zpívat, atd… Snažte se mluvit tišeji.

LB

u mého povolání učitelky by to bylo těžké dodržovat, doufám, že jste na tom lépe :))))

infant

Hlavně nešeptat. To namáhá hlasivky ještě víc.

Zdroj: infant.blog.cz

holčička

To že nesmíš moc mluvit a už hlavně zpívat.