štamgast

Co znamená, že někdo po smrti byl rehabilitován?

Nejlepší odpověď
Bedy

Že byl očištěn, ospravedlněn…

Další odpovědi
iceT

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/re­habilitace
řekla bych laicky řečeno navrácení cti,když dotyčný byl za života ostouzen a pomlouván(pří­klad:někde veřejně rozhlásím,že jsi gay,nebude to pravda,ale tebe to poškodí v zaměstnání,ve společnosti,umřeš s nehezkou nálepkou,a já pak půjdu a všem zase řeknu,že jsem ti chtěla ublížit a poškodit tě,a budu se všude zapřísahat,že to nebyla pravda.Tak se na tebe po tvé smrti zase začne vzpomínat v dobrém,tomu bych řekla posmrtná rehabilitace.)
Ten příklad prosím tě neber vážně,byl to jen příklad,kdybych si vzpoměla na někoho známějšího,tak bych jako příklad uvědla jeho.

zjentek

to je, když za života vadíš a po smrti už tolik ne ..baňky, plynové injekce a výřivka to není ,)

marci1

Znamená to, že jeho jméno, jeho osoba byla po smrti očistěna. Např. nespravedlivým odsouzením, justičním omylem apod. Např. Jana z Arku byla po smrti rehabilitována.

Sta67

Že sice zůstane mrtvý, ale přestane se o něm říkat, že to byl lump.