Achilles

co znamena ze modem je zarizeni na prenos mezi digitalnim a analogovym signalem?

Doplňuji:
Jaký je rozdíl mezi digitálním a analogovym signálem? Co to je?

Odpovědi
huxa

to, že pro přenos mezi digitálním a analogovým signálem můžeš použít modem

mosoj

Signál může být buď spojitý, nebo diskrétní, tedy buď analogový, nebo digitální. Rozdíl mezi nimi je v počtu stavů signálu. Analogový signál má stavů nekonečně (nazýván někdy spojitý) a digitální konečně mnoho (2, 4, 20, 50,… stavů). Digitální signál je často pouze binárním signálem, přenášené hodnoty jsou jen dvě — nula a jednička.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sig­n%C3%A1l