Maggie.b

Co znamená, že má kluk ZÁLUSK na holku??

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokukuje po ní ,líbí se mu a chce ji získat , prostě si na ni dělá zálusk

Další odpovědi
fcoop

Zálusk může mít člověk na kdeco.V podstatě to znamená,že objekt,či subjekt je v ohnisku,centru pozornosti.
Mít někoho – něco – „v merku“ je v podstatě to samé.
V našem případě by se celá záležitost dala interpretovat jako velká chuť uposlechnout jeden ze zákl. instinktů = Zachování druhu.
Jde to samozřejmě vysvětlit daleko romantičtěji.

bolak

že má na ni spadeno

pokud ovládáš jazyky, tak se mrkni tady > http://slovnik­.azet.sk/pravo­pis/slovnik-sj/?q=z%C3%A1lusk