Akzeret

Co znamená, že je gravitační pole konzervativní?

Znamená to, že na všechna tělesa působí síla o nějakém směru a velikosti?
Moc děkuji.

Odpovědi
anonym

V každém silovém poli působí na tělesa „síla o nějakém směru a velikosti“…
😉
Konzervativní pole je takové, v němž změna potenciální energie tělesa při pohybu z jednoho do druhého bodu, nezávisí na dráze pohybu tělesa mezi těmito body, ale jen na vzájemné poloze počátečního a koncového bodu.
Zjednodušeně – je jedno ´kudy´, podstatné je jen odkud a kam.
😉