Ing.internet

Co znamená, že Česko se může stát Švýcarskem východní a střední Evropy?

Budeme bohatnout?

Nejlepší odpověď
dudu

Česko může nahradit Švýcarsko v jeho pozici „bezpečného přístavu“. Podle televizní stanice CNBC pro to máme dobré předpoklady – silnou ekonomiku a stabilní měnu. "Ekonomický růst v České republice předčí růst mnoha zemí Evropské unie a poměr jejího dluhu vůči hrubému domácímu produktu je jenom 38 procent. A mezinárodní ratingové agentury si zlepšení všimly ve svých výhledech.

Na začátku října zemi agentura S&P zvýšila hodnocení o dva stupně na AA-, takže je nyní nad několika zeměmi eurozóny včetně Itálie," uvedla stanice zaměřená na ekonomické zpravodajství na své webové stránce. Citovala přitom názor analytika Simona Quijana-Evanse ze společnosti ING, podle něhož je Česko spíše bezpečným přístavem, což odráží nižší úroková sazba centrální banky než u ECB a relativně robustní měna.

Další odpovědi
baghira

Někteří rozhodně ano :)

lexx

zbožné přání mocipánů, lež a válcování veřejného mínění že všechno je O.K. není. Polský dráteník (a později president) Wałęsa chtěl ve své zemi vybudovat druhé Japonsko již dávno, jak to dopadlo všichni víme…