JanyOK

Co znamená za názvem malé C v kroužku?

a proč se vlastně používá?
Doplňuji:
narazila jsem na to třeba u léků a nebo je i u názvů některých firem

Nejlepší odpověď
Fidel

Jde o amerikanizmus, který v českém prostředí je právně irelevantní. Ale znamená, že autorská práva (majetková) k uměleckému dílu patří osobě či společnosti za COPYRIGHTem uvedené.

V Česku vznikají autorská práva okamžikem vzniku autorského díla, nepodléhají registraci, vznikají přímo. → není třeba ©. Copyright má jen informační hodnotu…